POMNIK CZŁOWIEKA NORMALNEGO / ANNA JOCHYMEK

 

pomnik

//dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy do udziału w performatwynej podróży w Poznaniu na trasie Pl. Wolności, Zajezdnia MPK przy ul. Kaczej, Pl. Wolności.

ZAPISY: mailowo: zapisy@malta-festival.pl, prosimy w tytule umieścić „Anna Jochymek”

Anna Jochymek
Pomnik Człowieka Normalnego
11 czerwca 2015
start 21.30

Autobusy kończą całodniowy kurs. Zjeżdżają do zajezdni, gdzie poddawane są przeglądowi technicznemu, czyszczeniu, zostają zatankowane po ostatniej trasie.

Tym razem wyjątkowo zatrzymały się na przystanku przy Placu Wolności i zabrały ludzi – nieregularnych pasażerów. Spędzą oni kolejne 20 min w przestrzeni pojazdu, który ulega powolnemu wyciszeniu. Wysiądą na zajezdni, przejdą przez sytuację i wyruszą z powrotem.

Projekt zakłada wyjątkową obecność, której się nie zapomina. Podróż w przestrzeniach maszyny-wieloryba z punktu A do punktu A’, maszyny wypełnionej oddechami chaotycznej obecności ludzkiej.

Zapraszamy wszystkich chętnych w podróż do zajezdni przy ul. Kaczej w Poznaniu.
Całkowity czas trwania projektu: 1 h

21.30 wyjazd z Placu Wolności
22.30 powrót na Plac Wolności

‚Pomnik Człowieka Normalnego’ zrealizowany w ramach Generatora Malta/Festiwal Malta 2015 ‚Nowy Ład Światowy’, w bloku zaprojektowanym przez Karolinę Kubik pod hasło ‚dziwny atraktor’ – przy współudziale Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Anna Jochymek (ur. 1988) – urodzona w Rybniku. Zajmuje się działaniami performatywnymi, ingerencjami przestrzennymi, wideo. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów (2013), na którym obecnie pracuje w charakterze asystentki w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki. Odbyła rezydencje artystyczne w Geumcheon Art Factory w Seulu (2014)
oraz Performance Space w Londynie (2012). Brała udział w wielu wystawach w Polsce i na świecie, m.in. ‚trema’, Komuna Warszawa w Warszawa (2015) Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO ‚Test Exposure’, nowy gmach Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu (2015), ‚Rysopis’ CH Renoma, Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu (2014), Invisible City Our Monster w Seulu (2014), Arte Laguna Art Prize 13.14. Arsenale di Venezia w Wenecji (2014), Kohezja Teatr Nowy w Warszawie (2013), Masquerade Centrum för fotografi w Sztokholmie (2012), Revolta/ Rebelia Performance Space w Londynie (2012).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: