Korona Poznania

Untitled-1e23

KORONA POZNANIA

…czyli o alpinizmie w warunkach poznańskich.

idea: Maciej Frąckowiak / Joanna Januszewska

UWAGA: dla tych, którzy zdobędą całą Koronę Poznania, Generator wraz z Malta Festival szykuje specjalną nagrodę.

Zrób sobie selfie z każdego miejsca i wyślij pakiet zdjęć na: generator@malta-festival.pl

Gdy turysta chce zdobyć Mount Everest ma dwa wyjścia. Choć prawdziwe będzie tylko jedno podejście, istnieje możliwość wygodnego zejścia na szczyt z pokładu samolotu. W tym miejscu należy zastanowić się, czy widok oglądany przez zziębniętego alpinistę różni się od tego widzianego oczami pasażera helikoptera.

Warto pamiętać, iż piękno leży w oczach patrzącego. Wysiłek włożony w osiągnięcie celu potęguje doznania, chociaż w warstwie stricte krajobrazowej nie zmienia się nic. Człowiek wciąż znajduje się w miejscu niedostępnym większości dla większości, choć paradoksalnie zmienia się horyzont. Rozszerza się lub zostaje taki sam. A wybór należy do nas. I wcale nie trzeba jechać do Nepalu, by go dokonać.

Niedostępność cechuje nie tylko ośmiotysięczniki, lecz prawie wszystkie szczyty Poznania.

Trud włożony w pokonanie tysiąca schodów rekompensuje widok niemożliwy do zdobycia w innych okolicznościach. Nie można pominąć znaczenia budynków Alf czy Zamku – ich elewacje są tak obecne w świadomości poznaniaków, jak obce w bezpośrednim odbiorze od wewnątrz. Otwieramy tarasy i ostatnie piętra najwyższych budynków stolicy Wielkopolski – oczywiście, na każdy szczyt budynku można wejść po schodach lub wjechać windą. Pytanie: czy będziesz alpinistą czy turystą?

// wstęp po odbiorze bezpłatnych wejściówek, dostępnych od 1.06  w CIM (budynek Arkadii, skrzyżowanie ul. 27 Grudnia i ul. Ratajczaka)

10.06, 18:00/18:30/19:00/19:30
Nobel Tower, ul. Dąbrowskiego 77

nobel

//zbiórka: przy bramie wejściowej do budynku, na chodniku ul. Dąbrowskiego

Najwyższy budynek Jeżyc. 14 kondygnacji co daje nam ok. ok 300 stopni. Najbardziej zielony budynek w mieście. Podróż zaczynamy od zdobycia lobby, naszej pierwszej bazy. Wspinamy się na przestrzeni nowoczesnych sali konferencyjnych, laboratoriów, raju start-upów oraz nowoczesnych biur. Kolejne bazy zaprowadzą nas na sam szczyt – dach budynku, z pięknym widokiem na okolicę, z którego możecie nacieszyć oczy oraz odpocząć po wspinaczce.

Nobel Tower_logo

12.06, 18:00/18:30/19:00/19:30
Alfy (Fusion Hostel), ul. Św. Marcin 66/72

modernizm - alfa

//zbiórka: przy wejściu do budynku

Hostel na siódmym piętrze budynku Alf. Brzmi jak bajka, a to poznańska rzeczywistość. W ramach krótkiego odpoczynku w pokonywaniu schodów zapraszamy Was na wjazd kolejką do samego centrum dowodzenia Fusion Hostel. Zobacz i podziwiaj widok na świętego Marcina, który zapiera dech w piersiach.

17.06, 18:00/18:30/19:00/19:30
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

zamek

//zbiórka: na Dziedzińcu Różanym, przy fontannie z lwami

Wieczorną porą czeka na nas wieża do zdobycia. Wieża zachodnia, która ukrywa swoje tajemnice. W środku wciąż wciąż unosi się powietrze z czasów wojny. Nie wiadomo, do kogo należą ślady butów odbite w kurzu. Uwaga: ze względów bezpieczeństwa prosimy zwiedzających o unikanie sandałów i butów na obcasie.

CK Zamek

19.06, 16:30/17:00/17:30/18:00
Andersia Tower Business Centre, Plac Andersa 3

andersia

//zbiórka: przy recepcji hotelu

Czy przechodząc przez centrum zastanawiałeś/aś się jak wygląda jeden z najwyższych hoteli w mieście? Teraz wspólnie możemy wspiąć się na jego najwyższe, dziewiąte piętro. Omijając recepcję, czeka na nas ok. 200 schodów do osiągnięcia celu. Dotkniemy świata, który nie jest codziennością dla większości z nas. 

497a94dc9d3c8327

24.06, 18:00/18:30/19:00/19:30
Collegium Altum (Uniwersytet Ekonomiczny), ul. Powstańców Wlkp. 16

altum

//zbiórka: na schodach, przed wejściem do budynku

Która instytucja posiada najwyższą rzędną wysokości budynku? Odpowiedź jest prosta – Uniwersytet Ekonomiczny. Razem możemy zdobyć 19 piętro tego czerwonego giganta! Czeka na nas dokładnie 380 stopni, po których nawet wysportowani strażacy mają zadyszkę. Chcesz poczuć się jak superman? To szczyt dla Ciebie! A na koniec czeka nagroda – widok na wszystkie strony świata.

UEP logo

26.06, 14:30/15:00
Wieża Kontroli Lotów, ul. Przytoczna 1a

wieża kontrolna

//zbiórka: przed wejściem, ul. Przytoczna 1a

Uzyskaliśmy wyjątkową możliwość obejrzenia wieży kontroli ruchu lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na lotnisku Poznań-Ławica  (TWR Poznań) przed jej oddaniem do użytku. Jedyne miejsce, które daje okazję spojrzeć na Poznań w panoramiczny sposób. Możesz poczuć się nie tylko alpinistą – masz okazję wczuć się w rolę kontrolera ruchu lotniczego. Adrenalina wcale nie mniejsza.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: